ورا وب

هر رنگ لباس به چه کسی می آید؟

نویسنده: ورا وب 11 دی 1401 64 بازدید

همه ی ما انسان ها تفاوت های بسیاری باهم داریم یکی از این تفاوت ها، رنگ پوست ما انسان هاست. هر انسانی رنگ پوست خودش را دارد که از مادر یا پدرش به ارث برده است. البته ناگفته نماند که برخی عوامل خارجی مثل آب و هوای محل زندگی، رژیم غذایی و… از عواملی است که می تواند روی رنگ پوست شما اثر بگذارد.

با توجه به اینکه هر کس رنگ پوست خودش را دارد ، شاید هر رنگ لباسی مناسب رنگ پوستش نباشد، یا به اصطلاح دیگر می توان گفت که برخی از زنگ ها بیشتر از بقیه به ما می آید. ما در این مقاله قصد داریم به موضوع اینکه هر رنگ لباس به چه کسی می آید؟ بپردازیم. اگر مشتاق دانستن اطلاعاتی در این باره هستید، پس تا انتها با ما همراه شوید.

هر رنگ لباس به چه کسی می آید؟

انواع رنگ پوست

برای تشخیص اینکه شما چه رنگ پوست دارید، ابتدا پوست صورت تان را با صابون بشویید زیرا برای تشخیص رنگ پوست باید پوست شما رنگی طبیعی داشته باشد و کاملا تمیز باشد.

به طور کلی رنگ پوست را میشود به سه دسته تقسیم کرد:

  1. پوست های روشن یا سرد
  2. پوست خنثی
  3. پوست گرم

 

اگر جزء افرادی هستید که در زیر نور آفتاب رنگ پوست شما برنزه می شود، دارای پوست گرم و اگر پوستتان زیر آفتاب قرمز شده پوست شما سرد است. پوست های خنثی نیز در هر دو گروهی که در بالا به آن ها اشاره شد جای دارند.

 

برای تشخیص رنگ پوست خودتان می توانید روش های زیر را امتحان کنید

زیر نور طبیعی، به یک دست خود دستبند نقره و به دست دیگر دستبند طلا ببندید. به هر دست خود نگاه کنید. تشخیص دهید که کدام در دست‌تان بهتر به نظر می‌رسد. اگر دستبند طلا در دست شما جلوه بهتری دارد؛ پوست شما از تن گرم و اگر نقره بهتر به نظر می‌رسد، پوست شما تن سردی دارد.
یک قانون کلی درباره ی رنگ ها وجود دارد و آن این است که رنگ‌های گرم ته رنگ زرد دارند. در حالی که رنگ‌های سرد، ته رنگ آبی دارند. این نکته به شما در تشخیص رنگ‌ پوستتان کمک شایانی خواهد کرد.

 

ساده ترین راه این است که وقتی در نور طبیعی ایستاده اید، به رنگ رگ های داخل بازو نگاه کنید. اگر مایل به سبز به نظر می رسند، به این معنی است که پوست شما گرم است. اگر آبی یا بنفش هستند، احتمالا تن سردی دارید و اگر واقعاً نمی توانید تشخیص دهید که چه رنگی دارند، احتمالاً رنگ پوستی خنثی دارید.

روش دیگر بررسی واکنش پوست شما به خورشید است. اگر خیلی راحت بدون اینکه پوستتان سوخته شود دچار آفتاب سوختگی می شوید، احتمالاً رنگ پوستی گرم دارید. اگر پوست شما در مقابل آفتاب قرمز و سوخته شود، رنگ پوست سردی دارید. اگر واکنش متفاوت است، پس شما یک رنگ خنثی دارید.

هر رنگ لباس به چه کسی می آید؟

  • رنگ های مناسب برای پوست های گرم

    افرادی که پوست تیره ای دارند، معمولا رنگ چشم ها و موهای آنها هم تیره است، پس رنگ های تند و تیره مانند قرمز تیره، قهوه ای تیره، آبی تیره و یا فیروزه ای مناسب آن ها نیست، در عوض رنگ های سفید، آبی روشن و طوسیبرای آنها انتخابی فوق العاده است. پیراهن های سفید و صورتی برای لباس های مهمانی به کسانی که پوست تیره ای دارند، گزینه ی مناسبی است.

علاوه بر این رنگ هایی که طبیعیت را بازتاب می دهند نیز گزینه مناسبی برای شما هستند. رنگ هایی نظیر قرمز، گلبهی، مرجانی، نارنجی، طلایی و زرد به شما می آید. همچنین باید بدانید که وقتی نسخه گرم تر رنگ های سردی مثل زیتونی، خردلی، بنفش را می پوشید، استایل شما چشمگیر تر خواهد شد. از رنگ های خیلی سرد نظیر آبی یخی و یا رنگ هایی با رنگ های ته رنگ جواهراتی مثل یاقوت کبود دوری کنید چرا که باعث می شود پوستتان به خاکستری بزند.

 

  • رنگ های مناسب برای تن پوست های سرد

اگر پوست شما سرد است،بهترین رنگ لباس برای شما آبی روشن، زمردی و بنفش تیره است . از دیگر رنگ لباس هایی که به رنگ پوست شما می آید رنگ هایی مانند اسطوخودوس، آبی یخی و صورتی است . همچنین رنگ های دیگری مثل یاقوتی، قرمز روشن یا زرد کم رنگ را نیز استفاده نمایید.افراد دارای رنگ پوست سرد اگر به رنگ های خنثی علاقه مند هستند می توانند رنگ خاکستری، سفید و سورمه ای را برای لباس هایشان انتخاب نمایند . اما انتخاب لباس هایی به رنگ های نارنجی، گوجه ای و زرد پر رنگ برای شما گزینه مناسبی نیست.
نکته ی جالبی در رابطه با پوست های با تناژ سرد این است که، مناسب ترین رنگ ها برای شما رنگ هایی است که در نقاط انتهایی طیف رنگ و در نیمه خنک آن قرار می گیرند. رنگ هایی که از اعماق اقیانوس ها الهام می گیرند. شما در لباس هایی به رنگ آبی روشن، یا به رنگ زمرد و همچنین بنفش تیره همراه با سایه هایی از آبی یخی و صورتی فوق العاده به نظر می رسید.

  • رنگ های مناسب برای تن پوست های خنثی

از آنجا که شما رنگ پوست خنثی ایدارید، هر رنگ لباسی به شما می آید اما بهتر است که به دنبال رنگ های تیره به جای رنگ های روشن تر باشید. رنگ هایی مانند صورتی چرک، سبز یشمی، زرد و آبی پخته و رنگ های خنثی ای مانند کرم، نسکافه ای، خاکستری و سیاه می توانند از گزینه های متناسب با پوست شما باشند. رنگ های جیغی مانند آبی کاربنی یا بنفش فسفری رنگ خنثی پوست شما را تشدید می کنند، به همین خاطر از پوشیدن آنها خودداری کنید اما در عوض از پوشیدن لباسی به رنگ قرمز غافل نشوید که شما را بسیار جذاب تر نشان خواهد داد.

 

هدف ما از این مقاله این است که بگوئیم کدام رنگ ها در زیبایی شما نقش بسزایی دارند. البته باز هم این موضوع را در نظر بگیرید که هر کس سلیقه خودش را در انتخاب رنگ لباس دارد و هیچ محدودیتی وجود ندارد.


خرید خود را به صورت ریالی از ترکیه با استفاده از سرویس خرید از ترکیه نابریکا تجربه کنید.

کلیه حقوق بلاگ متعلق به شرکت نابریکا می باشد
مجله مد، لباس و سبک زندگی » هر رنگ لباس به چه کسی می آید؟