ورا وب

هدف از فنگ شویی چیست؟

نویسنده: ورا وب 19 اردیبهشت 1402 18 بازدید

فنگ شویی ، علمی قدیمی ، و هنر ایجاد تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی‌های پیرامون ما است. اگر بخواهیم کلمه به کلمه این عبارت را معنا کنیم، به معنی باد و آب است.

این عبارت به  معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا می کند و حال ما را بهتر می کند یا به اصطلاح عامیانه تر انرژی مثبت را به ما انتقال می دهد.

فنگ شویی اثرات بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

۱. افزایش نشاط
۲. احساس موفقیت
۳. انرژی مثبت برای انجام کارها و فعالیت های روزانه
۴. آرامش و تعادل
۵. خلق حس خوب

 

هدف از فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی به ما کمک می‌کند تا موقعیت های مثبت ذهنی و شانس خوب در محیط خلق گردد. فنگ شویی یک هنر شهودی است که حس هارمونی در آن بسیار مهم است .

خواستگاه فنگ شویی به قاره ی آسیا باز میگردد. به همین خاطر قوانین این‌علم برای ما ایرانیان بیگانه و نا آشنا نیست و بسیاری از راه کار هایش از قدیم در فرهنگ ما و ایران باستان ما نیز وجود داشته و بخشی ازباور های کهن ما بوده است. بسیاری از راه‌ کار های این علم از زمان های دور در فرهنگ ما نیز وجود داشته است، مثل : شیشه های رنگی، درب های دو لنگه، جدا بودن حمام و دستشویی ها خارج محل سکونت و …

مردم چین معتقند که ” آنچه زندگی انسان را می‌سازد، نخست سرنوشت ، پس‌از آن اقبال ، سوم فنگ شویی و در آخر انسان‌ دوستی و تحصیل دانش است “.

فنگ شویی تقریبا در تمام چیز های اطراف ما وجود دارد از ثروت گرفته تا حتی چیدمان خانه و خیلی موارد دیگر.

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را درباره ی فنگ شویی خانه و چیدمان آن در اختیار شما بگذاریم، پس اگر فکر می کنید این موضوع برای شما جذاب است تا انتها با ما همراه شوید.

فنگ شویی چیدمان

فنگ شویی چیدمان ، برای داشتن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیاء در :

  • ساختمان‌ های مسکونی 
    ساختمان های تجاری 
    باغ و …

استفاده می‌شود. فنگ شویی باعث می شود تا بهترین اثر را بر سلامتی ، شادی و موفقیت ، هماهنگی و به‌ طور کلی انرژی مثبت داشته باشد.

مهم‌ترین چیز هایی که باید رعایت کرد استفاده از رنگ‌ های مناسب اشکال مناسب و در نظر گرفتن جهت های مناسب برای چیدمان اشیاء مختلف است.

شما میتوانید از روش های مختلفی همچون فنگ شویی شخصی و عدد کوا، فنگ شویی کلی ، روش مربع لوشو و یا نقشه باگوا، روش ۴۵ درجه به روش قطب نما و یا درب ورودی، برای فنگ شویی خانه خود استفاده کنید .

چه مواردی را باید در فنگ شویی خانه رعایت کنیم؟

۱. نگذارید کفش ها و دمپایی های افراد خانواده در خارج از در ورودی منزل پخش باشند

تا جایی که امکان دارد کفش ها را جمع کرده و در مکانی مثل جاکفشی قرار دهید. چرا که  طبق قوانین فنگ شویی انرژی مثبت همراه باد به داخل منزل می وزد و در صورت وجود کفش و دمپایی بوی نامطبوع آنها را با خود به داخل منزل وارد می کند که نتیجه ای جز بیماری برای اعضای خانواده به همراه نخواهد داشت. همچنین انرژی انباشتگی و نامرتبی را به داخل محیط خود وارد میکنید.

۲. از قراردادن وسایل شخصی مانند حوله و مسواک در محیط باز حمام و توالت جدا خودداری کنید

برای وسایل در فنگ شویی اشاره می شود که نباید وسایل شخصی را در محیط حمام و توالت قرار داد. زیرا انرژِی های منفی را به خود جذب می کنند و شما از این وسایل برای خشک کردن و مسواک زدن استفاده می کنید و سلامتی خود را با این کار به خطر می اندازید. ( اگر امکان قراردادن آنها را در جای دیگر را ندارید، از کمد یا جایی که این وسایل در معرض میکروب و انرژی منفی نباشد دور نگه دارید و از مسواک درپوش دار استفاده کنید.)

هدف از فنگ شویی چیست؟

۳. از عناصر طبیعی در فنگ شویی چیدمان منزل استفاده کنید

اضافه کردن گیاه، سنگ، صدف و دیگر عناصر طبیعی به تزئینات دکوراسیون خانه، تاثیر بسیار خوبی در روحیه اعضای خانواده می گذارد. در واقع طبیعت را به درون خانه می آورد. ولی باید دقت کنید که بسته به اینکه چه عنصر و در چه جهتی باید قرار گیرد، دقت لازم را داشته باشید.

با گذاشتن چند شاخه گل تازه در خانه روحیه شادی به اعضای خانه بدهید. برای این کار می توانید همیشه یک ظرف با میوه‌‌ تازه و یا گل‌‌ تازه روی میز ناهار‌خوری بگذارید.

 

۴. عکس اعضای خانواده را در خانه استفاده کنید

گذاشتن عکس هایی از اعضای خانواده در گوشه و کنار خانه بسیار خوب است. اما از افراط در این کار خودداری کنید. بخصوص در مورد عکس های خودتان مراقب باشید عکس های خانوادگی معمولا در شرق خانه قرار می گیرند و اگر نیاز به افراد حامی دارید عکس افراد حامی را در شمال غرب قرار دهید.
عکس شاد خانوادگی را که برای بهبود روابط خوب هستند را در شرق اتاق نشیمن قرار می دهیم. یادتان باشد که عکس زوج ها در دو قاب جداگانه نباشد، باید هر دو در کنار هم باشند و یا روی دیوار یکی بالا و یک پائین نباشد و بغل هم قرار بگیرند تا انرژی مثبت لازم و آرامش را به ما منتقل کنند.

۵. از آویزان کردن اسلحه خودداری کنید

آویزان‌ کردن هر نوع اسلحه که حال و هوای جنگ را برای انسان زنده می‌کند، می‌تواند باعث بروز مشاجره مکرر با اعضای خانواده و دوستان نزدیک شود. پس بهتر است از آن ها خودداری کرد.

 

۶. به رنگ های استفاده شده در فنگ شویی چیدمان منزل خود توجه کنید

سعی نکنید لوازم منزل را هم رنگ انتخاب کنید. بلکه به هماهنگی رنگها توجه کنید. تزئین خوب خانه به این معنا نیست که همه چیز یک رنگ باشد. در واقع شما باید به فنگ شویی رنگ ها توجه کنید . هنگام هماهنگ نمودن پارچه هایی با طرحهای مختلف، یک یا دو رنگ پایه را در نظر بگیرید که بر اساس چرخه های مولد در فنگ شویی هستند.

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید اطلاعاتی درباره فنگ شویی به دست آورده باشید. از اینکه تا اینجا با تیم نابریکا همراه بودید صمیمانه سپاس گذاریم.

کلیه حقوق بلاگ متعلق به شرکت نابریکا می باشد
مجله مد، لباس و سبک زندگی » هدف از فنگ شویی چیست؟