ورا وب

نحوه انجام مانیکور در منزل

نویسنده: ورا وب 29 بهمن 1401 19 بازدید

مانیکور و پدیکور از کار های زیبایی بر روی ناخن دست و پا می باشد که در سالن های زیبایی انجام می شود. خب باید از این موضوع غافل نشویم که انجام‌ این کار ها ممکن است هزینه زیادی را برای ما ایجاد کند، اما شما می توانید با تهیه ی ابزاری ساده این کار را خودتان در منزل انجام دهید. ما در این مقاله میخواهیم به چگونگی مانیکور و پدیکور در منزل و وسایل مورد نیاز آن ها بپردازیم. پس اگر به این موضوع علاقه مند هستید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

نحوه انجام مانیکور در منزل

مواد مورد نیاز:
. لاک ناخن، بیس کوت یا پوشش پایه، تاپ کوت یا پوشش نهایی
. لاک پاک کن
. پنبه
. گوش پاک کن
. یک کاسه پر از آب گرم، شامپو بدن و مرطوب کننده دست
. مجموعه ابزارهای مانیکور که شامل سوهان، قیچی، ناخن گیر و ابزار جداکننده پوست ناخن است.
تمام این موارد را می توانید از فروشگاه های فروش لوازم بهداشتی و آرایشی تهیه کنید.

مراحل مانیکور در منزل

۱_ از لاک پاک کن بدون استون استفاده کنید: اگرچه لاک پاک کن های برپایه استون لاک را سریع تر پاک می کنند اما باعث آسیب جدی به ناخن ها می شوند. بنابر این توصیه می شود از لاک پاک کن های غیراستونی که پایه چرب دارند استفاده کنید چون هیچ آسیبی به ناخن و پایه آن وارد نمی کنند.

۲_ لاک های قبلی را پاک کنید: اگر لاکی از قبل روی ناخن های شما باقی مانده حتما آن را پاک کنید. پنبه را به لاک پاک کن آغشته کنید و یا از دستمال های آماده لاک پاک کن استفاده کرده و آن را روی تمام قسمت های ناخن و کناره های آن بکشید تا تمام ذرات لاک پاک شود.

۳_ ست ها را نرم و مرطوب کنید: قبل از انجام هرکاری از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده کنید و آن را روی ناخن ها و اطراف آن بزنید تا کاملا مرطوب باقی بماند. قسمت پوستی روی ناخن ها که کوتیکول نامیده می شود اهمیت بیشتری دارند و مقدار بیشتری از مرطوب کننده را روی این قسمت استفاده کنید و دست و ناخن ها را ماساژ دهید تا مرطوب کننده کاملا جذب شود.

۴_ دست ها را در آب قرار دهید: کاسه حاوی آب گرم را آماده کرده و کمی شامپو بدن داخل آن بریزید سپس دستان خود به خصوص نوک انگشتانتان را به مدت دو دقیقه داخل آن قرار دهید. این کار برای مراحل بعدی اهمیت زیادی دارد.

۵_ پوست ناخن ها را عقب دهید: وقتی پوست ناخن ها کاملا نرم و مرطوب شد با ابزار مخصوص، کوتیکول ناخن ها را عقب دهید و اضافات را قیچی کنید. این کار باعث می شود صدف ناخن ها بزرگ تر و زیباتر شود. البته در انجام این کار افراط نکنید چون زیاده روی در جدا کردن کوتیکول و انجام زود به زود آن به ناخن ها آسیب وارد می کند. این کار را با دقت زیاد و به آهستگی انجام دهید تا دستانتان را زخم نکنید.

 

۶_ ناخن ها را کوتاه کنید: اگر ناخن های دست شما در شکل و فرم مناسبی نیستند با ناخن گیر آن ها را کوتاه کرده و لبه ها را با سوهان شکل دهید و صاف کنید. فرم گرد یا مربعی فرم مناسب برای شماست اگر انگشتان چاق و کوتاهی دارید، اما اگر انگشتان کشیده و بلندی دارید فرم مربعی را به شما پیشنهاد می دهیم.

 

۷_ از پوشش پایه استفاده کنید: اگر می خواهید لاکی زیبا داشته باشید از بیس کوت (Base Coat) استفاده کنید. بیس کوت یا پوشش پایه یک لاک بی رنگ است که سطح ناخن را صاف و یکدست و آماده لاک زدن می کند. سپس اجازه دهید تا بیس کوت کاملا خشک شود.

۸_ لایه اول لاک را بزنید: رنگ دلخواه را برای لاک خود انتخاب کرده و به صورت یکدست روی ناخن ها بزنید. لاک را به مقدار کم برداشته و با حرکات عمودی از ریشه به سمت نوک ناخن بزنید.

۹_ لایه دوم لاک را بزنید: برای پررنگ کردن و کامل کردن مانیکور خود لاک لایه دوم را بزنید.

۱۰_ پوشش نهایی را بزنید: تاپ کوت (Top Coat) یا پوشش نهایی رویه لایه آخر لاک قرار می گیرد و باعث براق تر دیده شدن آن می شود و مقاومت لاک را افزایش می دهد.

۱۱_ اطراف ناخن ها را پاک کنید: پس از این که لاک و تاپ کوت کاملا خشک شد یک گوش پاک کن را به لاک پاک کن آغشته کرده و به اطراف ناخن ها که لاک به آن ها مالیده شده بزنید تا کاملا تمیز و پاک شوند.

۱۲_ مجددا مرطوب کننده بزنید: پس از تکمیل کار کرم مرطوب کننده خود را برداشته و روی دست و ناخن و اطراف آن بزنید و دست ها و ناخن ها را ماساژ دهید.

 

نحوه انجام مانیکور در منزل

نحوه انجام پدیکور

۱_ وسایل لازم را تهیه کنید
علاوه بر لوازمی که برای مانیکور نیاز دارید برای پدیکور به نمک دریایی، سنگ پا و جداکننده انگشتان پا نیز نیاز خواهید داشت.
۲_ لاک های قبلی را پاک کنید
مشابه مراحل مانیکور عمل کرده و همه لاک های موجود روی ناخن های پا را پاکسازی کنید. اگر لاکی روی ناخن پا ندارید این مرحله را انجام ندهید.
۳_از نمک دریایی استفاده کنید
کاسه را از آب گرم پر کرده و کمی نمک دریایی داخل آن حل کنید سپس پاها را داخل آن فرو کنید و ده دقیقه صبر کنید. این کار باعث می شود سلول های مرده پا، انگشتان و پاشنه جدا شده و برای پدیکور آماده شوند.

۴_ ناخن های پا را کوتاه کنید
بلند کردن ناخن پا به دلیل حساسیت ان در پوشین کفش و راه رفتن توصیه نمی شود پس همیشه ناخن پا را کوتاه نگه دارید. این کار را با ناخن گیر و سوهان مناسب انجام دهید. گوشه ناخن ها را گرد نکنید چون ممکن است به داخل گوشت پا فرو رود. هرگونه زائده و ناخن اضافی را از اطراف انگشتان جدا کرده و با سوهان سطح آن را صاف کنید.
۵_لایه برداری کنید
سنگ پا یک روش قدیمی و سنتی برای لایه برداری از پاشنه پا است که هنوز هم موثر است و توصیه می شود برای داشتن پاهای زیبا از آن استفاده کنید.
۶_مرطوب کننده بزنید
پس از کوتاه کرن و مرتب کردن ناخن های پا با کرم مرطوب کننده مناسب سطح انگشتان و ناخن ها و کل پا از جمله پاشنه را مرطوب کنید و ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شوند.

۷_ ناخن های پا را لاک بزنید
مشابه مانیکور عمل کرده و مراحل سه گانه بیس کوت، دولایه لاک و تاپ کوت را روی ناخن های پا نیز تکرار کنید. در نهایت اطراف ناخن ها را با گوش پاک کن آغشته به لاک پاک کن تمیز کنید.
۸_ مرطوب کننده بزنید
پس از خشک شدن کامل لاک کرم مرطوب کننده را روی ناخن ها و کل سطح پا بزنید و ماساژ دهید تا جذب شود.


لینک های مفید :

خرید از ترکیه 

کلیه حقوق بلاگ متعلق به شرکت نابریکا می باشد
مجله مد، لباس و سبک زندگی » نحوه انجام مانیکور در منزل