ورا وب

فیلم های ترسناک ترکیه ای

نویسنده: ورا وب 18 فروردین 1402 28 بازدید

یکی از ژانر هایی که مورد علاقه ی اکثر ما انسان هاست، ژانر ترسناک می باشد. کشور ترکیه که در تولید فیلم ها و سریال های عاشقانه بسیار مشهور است، در ساخت فیلم های ترسناک نیز پیشرفت چشمگیری کرده است و مخاطبان بسیاری را به سمت خود کشانده است. دلیل محبوبیت فیلم های ترسناک شاید به این علت باشد که این نوع فیلم ها هیجان زیادی در ما ایجاد می کند. فیلم های ترسناک با افزایش آدرنالین و ایجاد هیجان، احساس خوبی را برای مخاطبان این فیلم‌ ها، ایجاد می‌کند. برای همین است که اکثر جوانان در دورهمی های خود انتخابشان این است که فیلم های ترسناک را نگاه کنند.

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی چند فیلم ترکیه ای ترسناک بپردازیم ، پس اگر به این ژانر فیلم علاقه مند هستید در ادامه ما را همراهی کنید.

 

فیلم های ترسناک ترکیه ای

۱_ دابه (Dabbe)

این فیلم محصول سال ۲۰۱۴ می باشد. فیلم یک رویداد واقعی در جهان را به نمایش گذاشته است، این واقعه که به فراموشی سپرده شده، ۳۰ سال قبل در یک روستای دور افتاده در آناطولی اتفاق افتاده و رازهای وحشتناکی را در سینه خودش دارد که با یک داستان زهرآلود از عالم جن ها یکی شده است. روزهای خوش “دیلک” که زندگی خوبی با شوهرش “عمر” داره، با یورش ناگهانی جن هایی که در سیاهی های جهنم مخفی شدن، تیره و تار می گردد. همه چیز با یک خواب که دیلک میبیند شروع می شود. در این خواب چهره های ناشناخته ای پیدا می شوند که چند  راز شیطانی رو در گوش دیلک نجوا می کنن و بر او مسلط می شوند و کنترل این شخص را بر دست می گیرند. هرچند عمر شوهر دیلک، فکر می کند که این خواب از اثرات سرقتی است که دیلک چند روز قبل شاهدش بوده؛ اما دیلک کم کم احساس می کند که این نجواهای خبیث او را به یک عالم ناشناخته هل می‌دهند . وقتی این ترس به خشونت تبدیل میشه و دیلک کنترل بدنش رو از دست میده از “خواجه بلقیس” که با عالم اجنه آشناست کمک می گیرند و اصل ماجرا از این جا شروع می شود.

 

۲_ فیلم بازی گروهی

سال ساخت این محصول ترکیه ای به ۲۰۲۱ باز می گردد و مدت زمان آن در حدود ۸۰ دقیقه است.   اما داستان این فیلم از این قرار است که داستان مسابقه‌ای را روایت می‌کند که در جنگل روایت می‌شود و برنده‌ی آن، جایزه بزرگی دریافت خواهد کرد. اما این مسابقه به آن آسانی که تصور می‌شود نیست و وقتی کنترل اوضاع از دست خارج می‌شود، اتفاقات وحشتناک یکی پس از دیگری رخ می‌ دهند که این فیلم را ترسناک تر و هیجانی تر می کند.

 

۳_ فیلم Kapidaki Sir

از ترسناک ترین فیلم های ترکیه می‌توانیم از فیلم Kapidaki Sir یاد کنیم. شوهر یک زن حدود ۲۰۰ سال پیش با یک فرقه معامله‌ای می‌کند. مرد از توافق نامه پیروی نمی‌کند و بهای این سرپیجی را با زندگی خود می‌پردازد. زن که از کودکش جدا شده‌ است در زندان به سر می‌برد. در طول سال گذشته، شعله عصبانیت زن افروخته شده ‌است. هر سال که او پسرش را نمی‌بیند، نفرین و عصبانیتش بیشتر می‌شود.
شاید این فیلم یکی از بهترین فیلم های ترسناک ترکی باشد، اما بسیار کلیشه‌ای است. این فیلم ایده بکری ندارد و گویی مجموعه‌ای از همه فیلم‌های ترسناک است.

 

۴_ فیلم سه حرف،  نفرین (Üç Harfliler: Beddua)

زمان ساخت این فیلم به سال ۲۰۱۸ باز می گردد و مدت زمان آن ۹۰ دقیقه می باشد. برویم سراغ خلاصه ای از این فیلم ترسناک؛ این فیلم سینمایی ترسناک ترکی داستان چهار دوست دبیرستانی به نام‌های ملک، بورکو، ادا و آیلا را روایت می‌کند که حتی پس از فارغ‌التحصیلی نیز همچنان بهترین دوستان یکدیگر باقی می‌مانند. اما وقتی که با زنی با نیروهای ماورایی به نام هاول روبرو شدند زندگی آن‌ها برای همیشه تغییر کرد. دختران یک به یک به نفرینی مهلک که توسط هاول بر آن‌ها قرار داده‌ شده ‌است، دچار می‌شوند. آن‌ها باید هر چه سریع‌تر راهی برای شکستن طلسم پیدا کنند.
این فیلم ترسناک ترکی براساس یک داستان واقعی ساخته شده ‌است و شاید این ترسناک‌ترین بخش این فیلم باشد. اگرچه این اثر، ترسناک و وحشت‌آور است، اما فیلم بسیار کندی است و برخی صحنه‌ها خسته‌کننده هستند. طرح آن خوب است، اما تازه نیست؛ زیرا پیش از این، از این طرح در فیلم‌های مشابه، بسیار زیاد استفاده شده ‌است. اگر علاقه مند به فیلم های ترسناک هستید، پیشنهاد ما به شما این است که از دیدن این فیلم غافل نشوید.

 

۵_ فیلم سجین

این فیلم محصول سال ۲۰۱۴ می باشد. این فیلم به صورت سری ساخته شده است؛ سجین ۱، ۲ ، ۳ و…
این فیلم یکی از ترسناک ترین فیلم های ترسناک ترکیه ای می باشد.  داستان از این قرار است که زنی به نام عایشه برای  مردی که نام او قدرت است و به این خانم ظلم کرده است طلسم می نویسد. پیش از آن شخص دیگری نیز برای عایشه طلسم نوشته بوده و باعث مرگ شوهرش شده است.عایشه به خونه  قدرت بود رفت وآمد داشت. زن قدرت یه مادر پیر فلج داشت که ازش مراقبت میکرد. یه دختر ۷-۸ ساله کور داشت که خودش باعث نا بینایی او شده بود. طلسم نوشته می شود و دعانویس می گوید هر کس که از خون زن قدرت باشه طی ۵ روز خواهد مرد. جنی برای این کار احضار شده بود. و داستان با این اتفاقات وحشتناک برای تک تک افراد این فیلم ادامه پیدا می کند. البته لازم به ذکر است که هر کدام از سجین ها داستان متفاوتی را روایت می کنند.

 

۶_ فیلم موجودات

فیلم موجودات، از بهترین فیلم های ترسناک ترکی ۲۰۲۲ و از جدیدترین آثار آلپر مسچی، از کارگردانان مشهور ژانر ترسناک است. این فیلم بر اساس یک پرونده واقعی ساخته شده و درباره اتفاق وحشتناکی است که در شهر ماردین که یکی از شهرهای جنوبی آناتولی است، رخ داده است.

 

سخن پایانی

امیدواریم دیدن این لیست برای شما مفید بوده باشد و چند فیلم را به لیست دیدن خودتان اضافه کرده باشید. اگر فیلم ترسناک دیگری می‌شناسید که دیدن آن ضربان قلب را افزایش می‌دهد و هیجان بسیاری را با دیدن آن فیلم تجربه خواهید کردو همچنین ارزش دیدن دارد را با ما به اشتراک بگذارید.

کلیه حقوق بلاگ متعلق به شرکت نابریکا می باشد
مجله مد، لباس و سبک زندگی » فیلم های ترسناک ترکیه ای