ورا وب

راهنمای خرید لباس مردانه

نویسنده: ورا وب 5 دی 1401 71 بازدید

خرید لباس مردانه نیز مثل خرید هر چیز دیگری نیاز به رعایت تعدادی نکته و قانون دارد. یکی از مهم ترین نکات در خرید لباس مردانه، ایجاد ظاهری شیک و بدون ایراد برای آن هاست. قطعا که تنوع لباس زنانه نسبت به لباس مردانه خیلی بیشتر است، البته این موضوع به این معنا نیست که مردان نمی توانند خوش پوش و خوشتیپ باشند. شما با رعایت نکاتی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، می توانید ظاهری شیک تر از پیش داشته باشید. پس در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

راهنمای خرید لباس مردانه

  • سایز

هنگام خرید لباس همیشه باید به سایز آن توجه داشته باشید و از اینکه این لباس اندازه شماست حتما اطمینان حاصل کنید. سعی کنید تنها به صرف این که روی هر لباس اتیکت سایز آن قرار گرفته است، اعتماد نکنید و حتما لباس مورد نظرتان را پرو کنید. برای مثال سایز شلوار انتخاب شده نباید خیلی گشاد و یا خیلی تنگ باشد و به نوعی باید با اندازه پاها مطابقت داشته باشد. اگر هم قصد خرید به صورت اینترنتی را دارید، حتما به جداول سایز ارائه شده توسط فروشگاه توجه کنید و اندازه های آن را با اندازه های بدن خود مطابقت دهید تا خریدی به صرفه و عالی داشته باشید.

راهنمای خرید لباس مردانه

  • طرح

به طور کلی طرح لباس مردانه انتخابی، باید با ویژگی بدن شما تطابق کامل داشته باشد. برخی از طرح ها مانند طرح چهارخانه محبوبیت زیادی در بین مردان دارند. طرح چهارخانه درشت برای استایل های اسپرت بسیار مناسب است و طرح چهارخانه ریز هم یک انتخاب عالی برای استایل های رسمی محسوب می شود. اگر قدتتان به نسبت کوتاه است، از انتخاب لباس هایی با طرح و نقش های بزرگ خود داری کنید، چرا که این طرح ها و نقش ها بیشتر از شخص شما به چشم خواهد آمد. به جای آن از طرح ها و نقوش ساده تر استفاده کنید. همچنین نباید از شلوار فاق بلند استفاده کنید و اگر قد کوتاهی دارید، این کار شما را چاق تر و کوتاه تر نشان می دهد.

ترجیحا سعی کنید ساده بپوشید، این نوع پوشش استایل شما را جذاب تر از قبل می کند. اگر قصد خرید تیشرت را دارید، و اگر طرح خاصی بر روی آن چاپ شده بود، حتما به اندازه آن طرح توجه کنید. طرح های بزرگ چاپی اصلا به شیک شدن استایل شما کمکی نمی کنند. همیشه خرید تیشرت های ساده، طرح دار زیبا و کلاسیک را در اولویت قرار دهید.

  • اکسسوری مناسب با استایل مورد نظرتان را انتخاب کنید

اکسسوری که قصد استفاده از آن را دارید حتما باید با کل تیپ شما مطابقت داشته باشد. برای مثال هیچ گاه ساعت های هوشمند و اسپرت را در استایل های رسمی ( برای قرار های مهم کاری و…) استفاده نکنید و به جای آن ساعت هایی رسمی با بندی فلزی یا چرمی بندازید.

  • متناسب با موقعیتی که قرار است در آن حضور داشته باشید لباس خود را انتخاب کنید

اگر به مهمانی دوستانه یا فامیلی دعوت هستید، قطعا دست شما در انتخاب لباس و پوشیدن آن باز است و به جز استایل خیلی رسمی می توانید هر چیزی را انتخاب کنید. اما اگر برای قرارهای کاری یا محیط کار قصد خرید لباس دارید، سعی کنید لباسی رسمی را انتخاب کنید. یکی از نکات مهم این است که انتخاب هر چه که باشد، لباسی را انتخاب کنید که در ان احساس راحتی داشته باشید.

محصول اورجینال و با گارانتی معتبر تولید کننده اصلی میخواهی؟ حتما یک سر به صفحه خرید از ترکیه نابریکا بزن!

نکات تکمیلی در مورد خرید لباس مردانه

پوشیدن تیشرت های مردانه یقه دار برای افراد وزرشکار، بسیار جذاب و دلنشین است.

مشورت گرفتن در زمان خرید امری بسیار مهم است. ترجیحاً نباید لباس  های مردانه را تنها خریداری کنید و صرفا به توصیه های فروشنده بسنده نمایید. در این حالت باید یکی از دوستان مورد اعتماد یا اعضا خانواده تان را هم با خود به فروشگاه ببرید.

اگر قصد خرید لباس بافت را دارد، توجه به نوع یقه بافت بسیار حائز اهمیت است. ترکیب بافت مردانه یقه هفت با پیراهن مردانه، جذابیت های زیادی دارد به شرطی که ترکیب رنگ در آن ها رعایت شود.

همیشه خودتان را به یک نوع لباس یا برند محدود نکنید، حتما انواع مختلف لباس و برند را امتحان کنید.

به طور کلی پوشیدن لباس های تک رنگ مخصوصا رنگ مشکی موجب لاغر نشان داده شدن فرد می شود. از طرفی پوشیدن رنگ های روشن مثل کرم، آبی روشن، خاکستری کم رنگ و سفید، فرد را نسبت به وزن واقعی اش چاق تر نشان می دهد.

اگر قد بلندی دارید، نباید لباس های راه راه عمودی را خرید کنید. به جای آن لباس هایی با راه راه افقی برای افراد قد بلند، بسیار مناسب هستند و استایل آن ها را مرتب تر و زیباتر نشان می دهد.

پوشیدن لباس یقه اسکی برای مردان با هیکل درشت، هیچ جذابیتی ندارد. برای این دسته از مردان، بلوزهای یقه هفت و آستین بلند بسیار مناسب هستند.

اگر گردن بلند دارید، نباید لباس یقه هفت خریداری کنید زیرا گردن شما را بلندتر نشان می دهد و این مورد ممکن است برای برخی خوشایند نباشد.

افراد با هیکل درشت، نباید کت هایی بپوشند که دو چاک در پشتشان وجود دارد، زیرا در این حالت توجه به پایین تنه زیاد می‎ شود. افراد درشت هیکل بهتر است از کت های بدون چاک یا تک چاک استفاده نمایند.

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره شد تنها تعدادی از نکات است که هنگام خرید باید آن ها را رعایت کنید. جدا از تمام مطالبی که در بالا گفتیم، سلیقه شما یا به اصطلاح این که کدام لباس باب سلیقه شما بیشترین اهمیت را دارد. همچنین راحتی شما نیز حائز اهمیت زیادی است، پس حتما این دو مورد را نیز در نظر بگیریرد که بهترین خرید را داشته باشید و از آن به مدت طولانی بتوانید استفاده کنید.

کلیه حقوق بلاگ متعلق به شرکت نابریکا می باشد
مجله مد، لباس و سبک زندگی » راهنمای خرید لباس مردانه