ورا وب

راهنمای خرید خانه در ترکیه

نویسنده: ورا وب 23 دی 1401 91 بازدید

استانبول شهر ی در ترکیه و یکی از ۸۱ استان این کشور است. این شهر از نظر جمعیت، اقتصاد، تاریخ و فرهنگ مهمترین شهر کشور [ ترکیه ] است. بین مردم ترکیه رایج است که اگر چیری جالب و رویایی در مورد استانبول شنیدید، می بایست مربوط به قسمت اروپایی استانبول باشد.

شهرت استانبول نیز بیشتر به علت وجود همین منطقه است. چرا که بیشتر بنا های تار یخی معروف، در بخش اروپایی واقع شده اند. از طرفی اکثر شرکت ها و مراکز کاریابی نیز در قسمت اروپایی استانبول قرار گرفته اند. ترکیه، موقعیت جغرافیایی شگفت انگیزی دارد و یک پل ارتباطی میان آسیا و اروپا محسوب می‌ شود. قیمت مسکن در ترکیه در مقایسه با ایران پایین ‌تر است این امر در حالی رخ می‌دهد که خانه‌ های موجود در این کشور بسیار لوکس و با بهترین سبک‌ های معماری روز دنیا ساخته شده‌اند.

همچنین ترکیه، از سه طرف با دریا های مدیترانه، سیاه، اژه و مرمره احاطه شده است. موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد ترکیه موجب ایجاد شرایط آب‌‌‌ و‌ هوایی ویژه‌ در این کشور شده است و ترکیه را به یک کشور توریستی و زیبا تبدیل کرده است.

در ادامه خانه های فروش ی در استانبول اروپایی را بررسی خواهیم کرد. لذا با ما همراه شوید.

راهنمای خرید خانه در ترکیه

 املاک و خانه های فروشی در [ قسمت ] اروپایی استانبول

استانبول بزرگترین و مهم ترین شهر، پایتخت اقتصادی، توریستی و فرهنگی ترکیه است و قسمت اروپایی آن نیز دارای نقاط گردشگری معروف، ویژگی های مهم و حصارهای باستانی است. علاوه بر توسعه شهری، مناطق مسکونی جدید مانند فرودگاه آتاتورک سابق و فرودگاه جدید استانبول نیز یکی از بزرگترین محله های شهری توسعه یافته در اروپا هستند.  قسمت اروپایی استانبول دارای مشخصه هایی همچون زندگی زیبا، مناطق گردشگری متنوع و تاریخ مدرن است. هنگام جستجوی آپارتمان های لوکس برای فروش در قسمت اروپایی استانبول، گزینه های مختلفی پیدا می کنید، این قسمت از استانبول اولین شهر در اروپا است که به این شکل درآمده، اما در مقایسه با قیمت های دیگر ارزان ترو باصرفه تراست.

زندگی در بخش اروپایی استانبول به چه شکل است؟

انتخاب محل زندگی بستگی به ترجیحات شما دارد. بخش اروپایی و آسیایی هر دو شرایط خاص خود را برای زندگی دارند.

در ادامه ویژگی های منطقه اروپایی استانبول را بررسی می کنیم:

  • ازدحام و تراکم جمعیت در بخش اروپایی استانبول بیشتر است.
  • بخش آسیایی استانبول از نظر سرسبزی و طبیعت از بخش اروپایی پیشی گرفته و دارای پوشش گیاهی و جنگل های طبیعی، پارکها و سرسبز ی بیشتر است.
  • وجود آثار تاریخ ی در بخش اروپایی استانبول، این منطقه را متمایز تر از قسمت آسیایی [ استانبول ] کرده است. آثار تاریخی استانبول بیشتر در قسمت اروپایی قرار دارند.
  • فرودگاه جدید استانبول در سمت اروپایی واقع شده است.
  • تعداد دانشگاه های بخش اروپایی بیشتر از آسیایی است و دانشگاه مرمره دانشگاهی در جهان است که تنها در دو قاره قرار دارد.
  • شب های استانبول در بخش اروپایی سرزنده تر و هیجان انگیزتر است.
  • خطوط اتوبوس بیشتری در سمت اروپایی وجود دارد و همچنین مراکز ورزشی و استادیوم ها بیشتر در قسمت اروپایی هستند.
  • هتل های کالان شهر استانبول بیشتر در قسمت اروپایی دیده میشوند، زیرا قسمت اروپایی مرکز جاذبه های تجاری و توریستی [ بیشتری ] است. همچنین مراکز خرید بیشتر ی در سمت اروپایی وجود دارد.

مزایای خرید خانه های [ در حال ] فروش در بخش اروپایی استانبول سرمایه گذاری در امالک استانبول در مقایسه با سایر سرمایه گذاری های امالک و مستغالت و همچنین انواع دیگر سرمایه گذاری ها پیشرو است. زیرا یکی از مطمئن ترین مواردی را که برای زندگی افزایش می یابد و به مرور زمان سود بیشتری را برای شما دارد خرید خانه است. معمولا خرید ملک و سرمایه گذاری در این مورد کمترین ضرر را دارد. همانطور که می دانید، بخش اروپایی استانبول، یکی از مهم ترین و بزرگ ترین نقاط فروش و بهترین نوع [ سرمایه گذاری ] موجود برای سرمایه گذاری امالک در ترکیه است و بازار امالک ترکیه به شکلی است که با هر مقدار سرمایه ای، قادر به خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور خواهید بود.

راهنمای خرید خانه در ترکیه

محدوده قیمت ملک برای فروش در بخش اروپایی استانبول

مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت خانه در ترکیه به شرح ذیل است:

  • از نظر مکان و منظر[ خیابانی که در آن خانه واقع شده است ]

۱ . فاصله و دسترسی به مرکز شهر .

۲ . نزدیکی ملک از وسایل حمل و نقل اصلی مانند فرودگاه ها، خطوط مترو، اتوبوس یا خیابان ها و جاده های مهم.

۳ . نزدیکی و دوری از مکان های تور یستی مانند در یاچه ها، پارک های عمومی و اماکن باستان شناسی.

۴٫موقعیت امالک در نزدیکی پروژه های مهم مانند کانال استانبول، فرودگاه استانبول قیمت ملک را افزایش می دهد.

۵ .چشم انداز های جذاب، مانند ملکی که در یک منطقه ساحلی با منظره در یا قرار دارد .

  • از نظر ویژگیهای دارایی

۱٫قدمت ساختمان ها یا امالک

۲٫ مشخصات ملک و ظرافت

۳٫ قرار گرفتن ملک در ساختمان به عنوان مثال مجتمع های مسکونی شامل امکانات ز یادی مانند خدمات استخر، رستوران و گرمایش مرکزی می باشد در حالی که ملک واقع در ساختمان معمولی هیچ یک از این خدمات و امکانات را ندارد.

 

نکته

خرید ملک در ترکیه، منجر به دریافت اقامت موقت و حتی در شرایطی، دریافت اقامت دائم ترکیه و شهروندی می‌شود. با داشتن اجازه اقامت موقت، شما می‌توانید برای دریافت اجازه کار اقدام نمایید و به کسب درآمد در ترکیه بپردازید. پس میتوان نتیجه گرفت این کشور یکی از بهترین موارد و کشورها برای سرمایه گذاری و خرید خانه است.

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید حتما با افراد با تجربه مشورت داشته باشید، تا بهترین خرید را کرده باشید. خرید ملک در ترکیه مثل هر جای دیگری نیازمند این است که صبر داشته باشید و عجله نکنید تا خریدی درست داشته باشید که هم ارزش پول شما حفظ شود و هم در طولانی مدت ضرری شما را تهدید نکند.

کلیه حقوق بلاگ متعلق به شرکت نابریکا می باشد
مجله مد، لباس و سبک زندگی » راهنمای خرید خانه در ترکیه