ورا وب

بادی اسپلش چیست؟

نویسنده: ورا وب 26 آذر 1401 87 بازدید

اسپری ها شبیه به عطر ها هستند اما تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند. یکی از این تفاوت ها این است که ماندگاری اسپری ها نسبت به عطر و ادکلن کمتر است، اما اسپری ها قیمت کمتری دارند. در ترکیبات اسپری ها از عصاره‌ های معطر گیاهان مختلف، روغن‌ ها به همراه درصدی از آب و الکل بکار رفته است. هر ساله محصولات جدیدی به بازار عرضه می شوند همانند اسپری بدن، بادی اسپلش و… ما در این مقاله سعی داریم به برخی نکات و تفاوت ها درباره ی این دو نوع محصول بپردازیم، لذا با ما همراه شوید.

بادی اسپلش چیست؟

بادی اسپلش محصولی مانند عطر و ادکلن است با این تفاوت که قیمت کمتری دارد و شما می توانید سلامت پوست خود را با استفاده از آن حفظ کنید. بادی اسپلش ها، مواد معطر با غلظت بسیار کم و سبک هستند که توسط یک اسپری پخش‌کننده، سطح پوست را می‌پوشانند. در واقع مهم‌ترین کاربرد بادی اسپلش، خوش‌بو کردن بدن است. یکی از اصلی‌ ترین کاربرد بادی اسپلش ، آبرسانی و مرطوب نگه داشتن پوست بدن؛ به‌خاطر حجم بالایی از آب و داشتن مواد نرم کننده است. از همین رو این محصول به یکی از محصولات کاربردی در روزمره تبدیل شده است.

تفاوت بادی اسپلش با عطر در چیست؟

یکی از اصلی‌ ترین اجزای تشکیل دهنده فرمولاسیون عطرها، اسانس‌های روغنی معطر است که در ترکیب بادی اسپلش‌ ها دیده نمی‌شود. روغن‌ ها نقش بسزایی در ماندگاری عطر ها داشته و در مقابل ترکیب اصلی بادی اسپلش ها مبتنی بر الکل است؛ دوام بادی اسپلش ها به مراتب خیلی کم‌تر از عطر ها است. با این وجود در ترکیب بعضی از بادی اسپلش‌ ها، درصد بسیار کمی از چربی دیده می‌شود. به این دلیل که ماندگاری این محصولات خوش‌بو کننده بسیار کوتاه‌ مدت است؛ بهتر است به طور مستقیم روی پوست بدن اسپری شود؛ در صورتی که گاهی می‌توان عطر ها را برای پخش بوی بیشتر روی لباس‌ های تیره پاف کرد. بادی اسپلش ها شبیه اسپری خوشبو کننده بدن هستند؛ با این تفاوت که در ترکیب ساختمانی آن‌ ها از هیچ‌گونه گازی استفاده نشده و کاملا به شکل مایع بر روی بدن اسپری می‌شوند و رایحه خوشبویی را روی بدن شما از خود بر جای می گذارد.

تفاوت اسپری بدن و بادی اسپلش

بادی اسپلش و اسپری بدن هر دو خوش‌بو‌ کننده بوده ولی تفاوت‌ هایی دارند. در اسپری‌ بدن گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد که منجر به پخش‌ شدن اسپری بدن می‌شود. این گاز باعث شده عطر با قدرت زیادی از سوراخ کوچک اسپری خارج شود. در بادی اسپلش گازی وجود نداشته و تنها آب و الکل به پاشیده‌ شدن این محصول کمک می‌کنند. میزان عطر بادی اسپلش از اسپری بدن کمتر بوده و به عبارتی این محصول از اسپری سبک‌تر است. به دلیل کم‌ تر بودن مقدار عطر، ماندگاری بادی اسپلش از اسپری بدن کمتر است.

طرز استفاده از بادی اسپلش

برای آنپکه بادی اسپلش‌ ها بهترین عملکرد و بیشترین تاثیر را روی پوست شما داشته باشند؛ باید نحوه درست استفاده کردن ار آن را بلد باشید. برای این کار لازم است:

۱- ابتدا حمام کنید

نه تنها بادی اسپلش‌ ها، بلکه تمام محصولات آرایشی خوشبو کننده تنها زمانی بیشترین تاثیر خود را می‌گذارند که تقریبا تمیز و پوست تا حدی مرطوب یا چرب باشد. بنابراین بهترین عاملی که تمام این شرایط را فراهم می‌کند حمام کردن است. از طرفی شستن پوست باعث باز شدن منافذ آن و به مراتب جذب بیشتر آب و مواد معطر بادی اسپلش می‌شود.

۲- سپس بدن‌تان را کمی خشک کنید

منظور از خشک کردن این است که بدن خود را از حالت آب‌ چکان بودن در بیاورید؛ اما اجاز دهید خیسی آب تا حدودی روی بدن‌تان بماند. چون همان گونه که در بالا گفته شد، رطوبت روی پوست باعث ماندگارتر شدن عناصر معطر روی آن می‌شود.

۳- از لوسیون بدن بی‌ بو استفاده کنید

اگر بعد از حمام کردن عادت به استفاده از لوسیون بدن دارید؛ باید از انواع بدون بوی آن استفاده کنید. چراکه بوی معطر لوسیون با عناصر رایحه‌ دار به کار رفته در بادی اسپلش ترکیب می‌شود و درنهایت بوی نا خوشایندی را ایجاد می‌کند. هر دو این محصولات را همزمان با هم استفاده نکنید.

۴- سپس بادی اسپلش را با فاصله روی بدن‌تان اسپری کنید

پس از آن‌که پوست بدنتان به اندازه کافی لوسیون جذب کرد، بادی اسپلش را از فاصله دور روی پوست خود اسپری کنید. خصوصا اسپری کردن بادی اسپلش روی نواحی نبض‌دار بدن مثل گردن،پشت زانوها و مچ دست پخش بوی بیشتری را تولید می کند.

۵- کمی فرصت دهید تا بذن‌تان کاملا خشک شود

کمی منتظر بمانید تا بادی اسپلش روی بدنتان کامل خشک شده و جذب پوستتان شود. در این‌صورت ممکن است برروی لباس تان لک ایجاد شود.


شاید بادی اسپلش های زیر را بپسندید : 


نکاتی در رابطه با خرید اسپری

رایحه

این موضوع فرد به فرد متفاوت بوده و هرکس بنا به سلیقه‌‌ی شخصی، رایحه‌ مورد نظر را انتخاب می‌کند. اسپری‌ های بدن با انواع رایحه‌ های تلخ و شیرین و طبع گرم، سرد و معتدل در دسترس قرار دارند.

قیمت

اسپری‌ های بدن از نظر قیمت در طیف وسیعی قرار دارند. طبیعتا هرچه هزینه بیشتری برای اسپری بدن پرداخت کنید، محصول باکیفیت‌ تری در اختیار خواهید داشت.

از فواید استفاده از اسپری می توان به ضد حساسیت بودن، افزایش شادابی پوست، خنک کننده پوست، ضد التهاب بودن، آبرسانی به پوست، ضد تعریق بودن و… اشاره کرد.

در استفاده از اسپری ها یا بادی اسپلش ها سعی کنید:

رایحه‌ها را ترکیب نکنید

هرگز چند رایحه را با یکدیگر ترکیب نکنید، نه تنها بوی خوشی ایجاد نمی کند بلکه ممکن است بوی ناخوشایندی ایجاد کند.

بر روی صورت اسپری نکنید

هرگز از اسپری بدن برای صورت خود استفاده نکنید. با این کار، چشم خود را در معرض خطر وارد شدن اسپری قرار می‌دهید. همچنین مواد تشکیل‌دهنده اسپری قادر به تحریک پوست حساس صورت بوده و آنرا خشک می‌کنند.

بیش از حد استفاده نکنید

درحالی که می‌توان چندبار در روز مثل صبح و عصر یا بعد از یک تمرین سنگین در باشگاه از اسپری بدن استفاده کرد، مراقب باشید که بیش از حد از آن استفاده نکنید. استفاده زیاد از اسپری بدن منجر به آسیب‌های پوستی می‌گردد.

کلیه حقوق بلاگ متعلق به شرکت نابریکا می باشد
مجله مد، لباس و سبک زندگی » بادی اسپلش چیست؟