ورا وب

انیمیشن های پرطرفدار

نویسنده: ورا وب 24 اردیبهشت 1402 17 بازدید

دنیای کارتون و انیمیشن دنیای بزرگ و شگفت انگیز است. شاید ما از کودکی عادت به دیدن سریال ها و کارتون های مختلف را داشتیم، چرا که حس خوبی را به ما منتقل می کنند.

هم اکنون در دنیای امروز، انیمیشن ها خیلی قوی تر از قبل ساخته و تولید می شوند و مفهوم پررنگی را به مخاطب خود انتقال می دهند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی چند انیمیشن پرطرفدار بپردازیم که ارزش دیدن دارد، پس اگر به دنیای کارتون و انیمیشن علاقه مند هستید تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمائید.

 

انیمیشن های پرطرفدار

۱. سیندرلا

سال تولید این کارتون به ۱۹۵۰ باز میگردد. کارگردانان این کارتون پرطرفدار کلاید جرونیمی و همیلتون لاسک هستند. این کارتون توسط کمپانی معروف والت دیزنی تهیه و تولید شده است.

این داستان توسط شارل پرو خلق شد و درمورد دختری است که توسط نامادری‌ اش مورد ظلم واقع می‌شود. حال روزی به لطف دو موش مهربان به نام‌ های گاس و جک و فرشته‌ای مهربان، این فرصت را پیدا می‌کند که در جشن سلطنتی حضور پیدا کند.
سیندرلا در ادبیات فولکلور انگلیسی به معنای کسی است که خصوصیات او ناشناخته است و به یک موفقیت و شهرت بزرگ دست پیدا می‌کند. انیمیشن Cinderella به کسانی که برای مدتی طولانی در ظلم و ستم بوده‌اند حکم امید بزرگی را داشت.

افرادی که منتظر روزی خوش هستند و بالاخره به آن دست پیدا می‌کنند. در انتهای این داستان سیندرلا از روزگار سخت خود که در آن قرار داشت خارج می شود و عنوان ملکه آینده  و همسر پسر پادشاه را به دست می آورد.

۲. شیر شاه

این کارتون در سال ۱۹۴۴ تولید شده است. نام کارگردانان آن راجر آلرز و راب مینکاف است که کارگردانان مشهوری در حوزه انیمیشن کودک و نوجوان به حساب می آیند.

همه چیز در The Lion King در بهترین حالت خود قرار دارد. داستان فیلم، برگرفته شده  از هملت، داستان‌ های انجیل و مقداری تاثیر پذیری از Bambi است. موسیقی این کارتون را التون سروده و موسیقی متنش را هانس زیمر زده است.

صداپیشگان انیمیشن هم از بهترین‌ بازیگران آن زمان بوده‌اند. دیزنی ما را به دل جنگل می‌برد و داستانی درمورد شجاعت،‌ خودشناسی و قدرت به ما یاد می‌دهد.

اثری که طراحیش یک شاهکار محسوب می‌شود. داستان درمورد شیری به نام موفاسا است که سلطان جنگل است و بعد از او، این منسب به فرزندش یعنی سیمبا می‌رسد.

موفاسا یک رقیب به نام اسکار دارد که او،‌ در صدد تصاحب قدرت او برمی‌آید. The Lion King در طول داستان، یکی از دردناک‌ ترین لحظات سینما را خلق می‌کند و در نهایت،‌ به اثری تبدیل می‌شود که برای همیشه در یادتان حک می شود.

 

۳. بامبی

این کارتون توسط دیوید هند در سال ۱۹۴۲ خلق گردیده است. بامبی،‌ از آن دسته آثار کلاسیک دیزنی است که بعد از هشتاد سال، همچنان جایش را در قلب مخاطبانش حفظ کرده است. داستان بامبی از این قرار است که آهویی به نام بامبی به دنیا می‌آید که قرار است در آینده، شاهزاده جنگل بشود و از آنجا در برابر شکارچیان محافظت کند.

محبت بین او و مادرش، سبب به وجود آمدن یک وابستگی می‌شود و یک روز، مادر بامبی به دست شکارچیان کشته می شود.

بامبی یکی از کلاسیک‌ترین کار های دیزنی است، از این جهت نیز جز مهم‌ ترین فیلم های انیمیشنی این لیست محسوب می‌شود. در آن زمان، دیزنی با مسائلی از همچون مرگ عزیزان، آشنایی با مفاهیم عمیق زندگی و مسائل روزمره سعی می‌کرد با مخاطبان کودکش سخن بگوید.

این انیمیشن از تاثیر مخرب انسان بر روی محیط زیست حرف می‌زند، چیزی که هنوز که هنوز است تاثیرش حس می‌شود و به دنیای ما آسیب می زند. شاید بتوان گفت که بامبی یکی از شاهکار های صنعت انیمیشن می باشد.

انیمیشن های پرطرفدار - نابریکا
۴. Song of the sea

این انیمیشن در سال ۲۰۱۴ توسط تام مورد کارگردانی شده است. این اثر که بر اساس افسانه‌ های محلی ایرلندی ساخته شده، زندگی آخرین سلکی را نشان می‌دهد.

سلکی، یک موجود افسانه‌ ای است که نیم فک است و نیم انسان. آن‌ ها حافظ دریاها هستند و روح موجودات غرق شده در آن را به ساحل می‌رسانند. سیرشا، دختری شش ساله است که قادر به حرف زدن نمی‌باشد و از طرفی، باید آوازی مخصوص را بخواند تا از طبیعت محافظت کند.

زیبایی این انیمیشن از لحاظ بصری بی‌حد و مرز است. نقاشی‌ های دو بعدی که تماماً با دست طراحی شده‌اند و موسیقی مست کننده‌ اش، چنان شما را غرق دنیای خودش می‌کند که هرگز متوجه نمی‌شوید که زمان چگونه می‌گذرد.

داستان غم‌انگیز و زیبای فیلم هم به خوبی درمورد مفهوم دوستی و خانواده پیام می‌دهد و شخصیت‌های ان بسیار دوست داشتنی هستند.

۵. کارولین

این انیمیشن جذاب و دیدنی در سال ۲۰۰۹ توسط هنری سلیک کارگردانی شده است که نویسنده آن نیز همین شخص می باشد. هنری سلیک با اقتباس از رمانی به همین نام از نیل گیلمن، اثری را ساخت که چنان قوی و خوش ساخت است که تازگی‌ اش را هیچوقت از دست نداده است.

داستان درمورد دختری به نام کورالین است که در خانه جدیدش و در کنار خانواده خسته کننده‌ اش، دری را به سوی دنیایی دیگر پیدا می‌کند و در آنجا با نسخه‌ ای از پدر مادرش مواجه می‌شود که با ایده آل های این دختر نزدیکی دارند یا به اصطلاح عامیانه خودمان باحال تر هستند، اما چشم‌ هایشان دکمه‌ای است‌.

نیل گیلمن، رمان کارولین را با این هدف نوشته است که به مخاطباناش بیاموزد که شاد باشند و اگر قرار است برای درست کردن چیزی دل به خطر بزنند، آن را انجام بدهند. اثر لحظه به لحظه تاریک‌تر و ترسناک‌تر می‌شود و سلیک چنان این وحشت کودکانه را کنترل کرده که از ارزش پیام فیلم کم نشود. این انیمیشن از آن دسته از انیمیشن هایی است که ارزش دیدن دارد.

۶. شرک

این کارتون که شاید اکثر شما آن را دیده و از آن لذت بردم باشید مربوط به سال ۲۰۰۱ می باشد. داستان درمورد غولی سبز به نام شرک است که زندگی آرامی در مرداب خودش دارد. اما به لطف پادشاه ظالم آنجا، او با خری سخنگو آشنا می‌شود و همه چیز دست به دست هم می‌دهد که برود و پرنسس فیونا را نجات بدهد.  این کارتون به خوبی درمورد تنهایی و عشق پیام‌هایش را می‌رساند و سبب می‌شود که بیشتر از قبل با ارزش باشد. این کارتون در چند سری شامل شرک ۱،۲،۳ و … ساخته و تولید شده است.

سپاس از همراهی شما عزیزان که تا انتهای مقاله با نابریکا همراه بودید.

کلیه حقوق بلاگ متعلق به شرکت نابریکا می باشد
مجله مد، لباس و سبک زندگی » انیمیشن های پرطرفدار