ورا وب

انواع کت شلوار مردانه

نویسنده: ورا وب 3 آذر 1401 70 بازدید

یکی از لباس های جذاب و رسمی برای مردان کت شلوار است. کت و شلوار از گذشته تا کنون یکی از شیک ترین لباس هایی بوده که مردان در میهمانی ها، جشن ها، قرار ها و جلسات کاری از آن ها استفاده می کردند. هر مردی دست کم یک دست کت شلوار در کمدش نیاز دارد. کت شلوار نیز انواع مختلفی دارد، که ما در این مقاله سعی داریم به این موضوع بپردازیم.

انواع کت شلوار مردانه

کت شلوار هنگامی که با اعتماد به نفس و بر اساس مد روز پوشیده شود، به راحتی تبدیل به یکی از مهم ترین رکن های سبک پوشش شما خواهد شد. از این جمله نتیجه می گیریم که کت و شلوار صرف از نظر از اینکه چقدر شیک و گران قیمت باشد، باید باعث ایجاد اعتماد بنفس هم در شما شود. برای داشتن یک دست کت شلوار شیک و جذاب ویژگی های پارچه سازنده کت شلوار، از جمله وزن و رنگ آن، بسیار حائز اهمیت هستند.

کت  شلوار تک دکمه ای

کت تک دکمه، حالتی V شکل را در یقه ها ایجاد کرده و ظاهری کشیده و لاغر به اندام شما میدهد. اگر می خواهید ظاهری شیک و جذاب داشته باشید حتما این نوع کت را در انتخاب هایتان قرار دهید. این مدل کت ها را در انواع مراسمات رسمی و اجتماعی می توانید بپوشید. این سبک کت و شلوار برای نمایش دادن ترکیب پیراهن و کراوات شما عالی است.

کت ‌شلوار های دو دکمه‌ ای

این سبک کت شلوار، مدلی تکامل یافته تر کت شلوار تک دکمه‌ ای است. کت دو دکمه ‌ای ظاهری کاملا ً کلاسیک را ایجاد می ‌کند که به شما این امکان را می دهد که در انواع مختلف موقعیت ها بتوانید از آن استفاده کنید. کت دو دکمه ‌ای با هر اندازه و شکلی که باشد، ظاهر بسیار خوبی را برای شما ایجاد می کند. این مدل کت شلوار ار آن مدل هایی است که بقیه آیتم ها را راحت با آن ست کرد.

کت‌ شلوار های سه دکمه‌ ای

این سبک از کت شلوار بر خلاف مدل تک دکمه و دو دکمه ای، قادر نیست اندام شما را لاغر و کشیده نشان دهد و نمی تواند نواقص ظاهری اندام فرد پوشنده اش را از نظر بیننده مخفی کند. در صورتی که لاغر باشید، کت سه دکمه ای می‌تواند انتخابی کاملاً مناسب و ایده آل باشد. اگر دکمه‌ های این نوع کت بسته شوند، دقیقاً تبدیل به همان تیپ ایده آل، شیک و جذابی می شود که در انتظارش بودید.

به طور کلی سه نوع برش در دوخت کت شلوار وجود دارد: برش انگلیسی، ایتالیایی (معروف به اروپایی) و آمریکایی.

برش انگلیسی

سبک انگلیسی که برگرفته از لباس‌ های نظامی انگلیسی است، طولانی ترین پیشینه را در میان دو نوع برش دیگر دارد. این سبک دارای الگویی با خطوط برشی بسیار ساختار یافته، ریز و دقیق است. از ویژگی های این برش ها میتوان به پارچه ‌های سنگین ‌تر، شانه‌ها، سینه و خط کمر اشاره کرد. این سبک از برش ظاهری بسیار مردانه را در شما ایجاد می کند. کت‌ های کت شلوار انگلیسی دارای دو چاک در پشت کت هستند که این ویژگی بازمانده ای از سبک پوشش مربوط به اسب ‌سوار ها است. جیب های اریب یا شیب ‌دار از ویژگی‌های دیگر این نوع برش است که جذابیت ظاهر شما را دو چندان می کند.

برش ایتالیایی

برش ایتالیایی تقریبا ً نقطه مقابل سبک انگلیسی بوده و بسیار ساده ‌تر و معمولی تر است. این سبک، شامل پارچه‌ هایی با وزن سبک و کت‌ های ساختار نیافته است که به منظور تناسب یافتن با اندام فرد طراحی شده‌اند. بسیاری از سبک‌ های ایتالیایی گرایش ویژه‌ ای نسبت به مد دارند. کت شلوار های ایتالیایی هنوز هم توسط برخی، به عنوان پیشتاز مطلق مد مردانه در نظر گرفته می‌شوند.

برش آمریکایی

برش آمریکایی شانه‌ ها را متناسب تر و دلخواه تر کرده و کمر را نیز باریک نشان می‌دهد. این سبک انتخابی عالی برای افراد سنگین‌ وزن تر و با اندام درشت تر است که می توانند این کت شلوار را به عنوان لباسی مربع شکل با ظاهر شل و آویزان، بر تن کنند. این سبک با حلقه های آستین پایین و دکمه ‌هایی در سرآستینش، برای دیدار های کاری و اجتماعی انتخابی مناسب است.

انواع کت شلوار مردانه

پارچه مناسب برای دوخت کت شلوار

پارچه های پشمی، کشمیری، ابریشمی و پنبه ای رایج‌ ترین و شاید بهترین پارچه ها برای دوخت کت شلوار هستند. پارچه پشمی دوام بیشتری داشته و برای استفاده روزمره مناسب است. از سوی دیگر، مخمل تجملی تر بوده و بهتر است که بیشتر در مناسبت های باشکوه و مهمانی‌ ها مورد استفاده قرار گیرد.

کت شلوار های ساده

این لباس معمولا ً یقه ناچ و گاهی پیک داشته و دارای تنها یک ردیف دکمه است. جیب‌ های تاشو، یک جیب مخفی کوچک، و سر آستین ساده از ویژگی‌ های این سبک کت شلوار هستند.

کت کژوال (اسپرت)

کت کژوال مناسب مردانی است که بیشتر می خواهند در کت احساس راحتی داشته باشند. کت‌های کژوال از جنس پارچه‌ های پنبه ای لطیف، پشمی یا کتانی هستند عدم وجود لایی در قسمت شانه، به کت کژوال ظاهری راحت می‌دهد. این کت دارای یقه ناچ با جیب وصله ‌ای یا تاشو، همراه با آستین معمولاً یک یا دو دکمه‌ است.

دکمه‌ های آستین کت در کت شلوار از ویژگی های مهم یک کت شلوار است

وجه تمایز کت شما در یک دست کت شلوار، دکمه های موجود بر روی آستین آن هستند. کت شلوار های آمریکایی همیشه به صورت استاندارد دارای چهار دکمه هستند. کت های اسپرت معمولا فقط دو دکمه دارند. برخی کت شلوار ها تک چاک، برخی دو چاک و یا حتی بدون چاک هستند.

این که شما کدام مدل را انتخاب کنید موضوعی کاملا سلیقه ایست و باید با نظر و انتخاب خود شما صورت گیرد. اما در هنگام خرید کت شلوار حتما به اینکه آیا این جنس مناسب مثلا تابستان یا زمستان است هم دقت کافی داشته باشید، تا بهترین خرید را انجام دهید.

 

برای اینکه بتوانید کت و شلوار خود را به صورت مارک و اورجینال خریداری کنید و لذت استفاده از محصولات اورجینال را تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از سرویس خرید از ترکیه نابریکا است. با استفاده از این سرویس میتوانید هر محصولی را که بخواهید به صورت کاملا اصل و تضمینی از ترکیه خرید کنید.

کلیه حقوق بلاگ متعلق به شرکت نابریکا می باشد
مجله مد، لباس و سبک زندگی » انواع کت شلوار مردانه